Vissza 2017. január 14.

Rövidpályás gyorskorcsolya EB: Liu Shaoang ezüstérmes 1500m-en

Szombaton érmekért versenyeztek a rövidpályás gyorskorcsolyázók Torinóban az Európa-bajnokságon. Két távon 1500m és 500m-en avattak bajnokot. A hosszabb távon Liu Shaoang ezüstérmet szerzett.

1500_ed_jaszapati

A női 1500m elődöntőivel kezdődött a program. Jászapáti Petra okos versenyzéssel a hazaiak kedvence Fontana mögött a második helyen jutott be a fináléba. Keszler Andrea 4-5 körrel a vége előtt még esélyes volt valamelyik döntőbe jutásra. Végül a futam 8. helyén végzett.

1500_ed_1_ffi
A férfiak első 1500m-es elődöntőjében két magyarért is szoríthattunk. Liu Shaoang és Knoch Viktor remekül segítette egymást és az első két helyen az olimpiai bajnok orosz An-t megelőzve jutott be a fináléba.

1500_ffi_ed_2
A harmadik magyar Liu Shaolin Sándor egy percig sem hagyott esélyt a többieknek futamgyőzelemmel került be a döntőbe, ahol így három magyarért is szurkolhattunk.

A női 1500m fináléjában két-két olasz és orosz ellenfele volt a holland Schultingnak és a magyar Jászapáti Petrának. A két orosz vezette fel a mezőnyt. Sokáig követte őket a magyar lány. A hajrában állt élre az olasz Fontana és szerezte meg az aranyérmet. Petra a hatodik helyen ért a célba.

A férfiak fináléjában nehéz helyzetben volt a magyar edzői gárda, hiszen három fiút kellett biztatniuk a palánk széléről. A döntő végig igen szorosan alakult. Volt olyan szakasza a futamnak amikor az élen a két Liu haladt, s egymást zavarták az előrehaladásban. Végül az orosz Elistratov ért be elsőként a célba. Az ezüstérmet Liu Shaoang szerezte meg. Liu Shaolin Sándor a negyedik, Knoch Viktor az ötödik helyen ért a célba.

Az 500m negyeddöntőivel folytatódtak a küzdelmek. A nőknél Jászapáti Petra megnyerte futamát, Keszler Andrea viszont holland és olasz riválisa mögött ért a célba, így nem jutott tovább.
A férfiaknál Liu Shaolin Sándor végig vezette a távot, csak az utolsó métereken engedte át a győzelmet az orosz An-nak. A következő futamban a két magyar Liu Shaoang és Knoch Viktor megosztozott a futam első két helyén.

Az elődöntőben igen nehéz futambeosztást kaptak a magyarok. A nőknél Jászapáti Petrának talán a két legerősebb riválisával kellett megküzdenie a döntőt érő két helyért. Végül az esélytelenebb olasz Valpecina nyerte a futamot. A holland Schultingot kizárták. Fontana viszont megelőzte Petrát, így a két olasz került az “A” döntőbe, a magyar lány pedig az 5-7. helyért versenyezhetett tovább.

500_ffi_ed_liuss
A férfiak első elődöntőjében Liu Shaolin Sándor megnyerte a futamot, Knoch Viktor pedig felkapaszkodott a negyedik pozícióba, így a “B” döntőben folytathatta. A másik elődöntőben Liu Shaoangnak a holland Knegt és az orosz An nehéz ellenfélnek bizonyult, de a harmadik helye a futamban szintén “B” döntőt ért.

Jászapáti Petra a “B” döntőben harmadik lett. A férfiaknál Liu Shaoang megnyerte a “B” finálét, de a bírók akadályoztatás miatt kizárták. Knoch Viktor a futam harmadik helyét szerezte meg.
Az “A” döntőben három körrel a cél előtt az élről csúszott ki Liu Shaolin Sándor, így meg kellett elégednie a negyedik helyezéssel.

A női 3000m váltó KESZLER Andrea, KÓNYA Zsófia, BÁCSKAI Sára Luca, JÁSZAPÁTI Petra összeállításban fölényesen nyerte az elődöntőt minden megerőltetés nélkül. Meglepetésre a csehek jutottak még a fináléba. A másik futamból az olaszok és hollandok kerültek a döntőbe.

A férfi 5000m váltó KNOCH Viktor, OLÁH Bence, BURJÁN Csaba, LIU Shaolin Sándor összetételben a táv felénél az élre állt. Pár kör erejéig a hollandok átvették a vezetést, de a végén a magyarok haladtak át elsőként a célon. A vasárnapi döntőben az oroszok és olaszok lesznek még ellenfeleink.