moksz
Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség
Vissza 2017. március 25.

Négy érem a zárónapon a rövidpályás gyorskorcsolyázók mérlege

További négy érmet gyűjtöttek be rövidpályás gyorskorcsolyázóink a pénteki befejezőnapon. A 333 méteres táv döntőiben Óvári Réka győzött saját kategóriájában, míg Al Yassin Mustafa és Bohn Zsombor egyaránt ezüstérmes lett, Marosi Viktória pedig bronzérmet vehetett át.

Csütörtökön késő estig tartottak a műkorcsolyázók egyéni versenyének kűrprogramjai. A Hingyi testvérek közül Ágnes negyedikként, míg Rita ötödikként végzett. Mindketten egy-egy pozíciót javítottak a kötelezők utáni helyezéseiken.
A 33 magyar versenyző 5 sportágban: alpesi síben, hófutásban, műkorcsolyában, rövidpályás gyorskorcsolyában és padlóhokiban indult.

Az ausztriai világjátékok eseményei pénteken befejeződtek. A világeseményen 105 ország, 2600 értelmi fogyatékossággal élő és tanulásban akadályozott versenyzője vett részt.

A magyar csapat ünnepi fogadását március 25-én, szombaton, 13 órától Budapesten, a Magyar Sport Házában rendezik.

A magyar delegáció eredményei a műkorcsolya és a rövidpályás gyorskorcsolya sportágakban: