moksz
Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség
Vissza 2018. október 13.

Taroltak a fivérek

Ezer és ezerötszáz méteren Liu Shaoang, ötszázon Liu Shaolin Sándor győzött Heerenveenben, az Invitation Cup elnevezésű nemzetközi viadalon. Jászapáti Petra ezer méteren lett második.

Hollandok, kanadaiak, belgák és németek, az izraeli Vladislav Bykanov, valamint 14 magyar short trackes alkották, pontosabban alkotják az Invitation Cup elnevezésű nemzetközi viadal mezőnyét, amelyen szombaton mindhárom egyéni távot lefutották a versenyzők.

A nevezések és a korábbi eredmények alapján három divízióba sorolták az indulókat a rendezők, a legerősebb kategóriában kapott helyet Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba és Varnyú Alex, valamint Jászapáti Petra, Bácskai Sára Luca és Sziliczei-Német Rebeka.

Burján Csaba a sérülése miatt öt napot kihagyni kényszerült a felkészülés során, ezt érezte is az olimpiai bajnok, hiszen a nap végén fáradtságra panaszkodott – igaz, Liu Shaoang is fújtatott rendesen szombaton kora este.

De ő legalább két győzelem és egy második hely után tehette ezt: a kisebbik Liu 1000 és 1500 méteren volt a leggyorsabb, mögött mindkétszer bátyja, Shaolin végzett a második helyen, míg ötszázon cseréltek a testvérek, hiszen Shaolin nyert, és Shaoang lett a második.

„Valamivel keményebb verseny volt ez a szombati, mint egy hete az országos bajnokság, de azért olyan nagyon nem viselt meg – mondta el Liu Shaoang.– Az ötszázas elődöntő volt a legnehezebb, hiszen ott esés miatt visszafújták a futamot, pedig már csak egy kör volt vissza, aztán következett egy rossz rajt, és csak harmadszorra tudtuk teljesíteni a futamot.”

Akkor viszont Shaoang nem lacafacázott, rögtön az élre állt, és rajt-cél győzelmet aratott. A fináléban ezen a távon csak azért nem tehette ezt meg, mert bátyja, Shaolin még gyorsabb volt – a fivérek szépen megosztoztak a nap folyamán a győzelmeken.

Mindhárom távon a hollandok klasszisa, Sjinkie Knegt végzett a harmadik helyen, Shaoang el is mondta, miért: „Azért jobb, ha tudja Sjinkie, hol a helye, nem árt ezt újra és újra nyomatékosítani!”

Liu Shaolin persze nem búslakodott amiatt, hogy öccse megelőzte őt két távon is – a Liu fivérek uralták a futamokat, és a teljes versenyt: konkrétan leiskolázták a mezőnyt.

A lányoknál kicsit döcögősebben indult a nap (Jászapáti Petra 500-on és 1500-on hatalmasat ment és előzött, ám mindkétszer „kitört” alatta a jég, és kicsúszott…), ám a végére kisimult minden, például azért, mert Jászapáti ezer méteren odaért a második helyre, ráadásul Sziliczei-Német Rebeka előtt. Bácskai Sára Luca 1500 méteren szerepelt a legjobban: a harmadik lett.