moksz
Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség
Vissza 2009. november 7.

Olimpiai kvóta közelében a női váltó, három magyar folytathatja 1000m-en

2009_11_07_aranycsapatA magyarok közül Knoch Viktornak, Heidum Bernadettnek és Huszár Erikának sikerült továbbjutnia a 28 közé 1000 méteren a montreali rövid pályás gyorskorcsolya Világkupán.

Az olimpiai kvalifikációs viadal honlapja szerint a férfiak mezőnyében a pénteki utolsó 1000 méteres selejtezőkből Knoch saját futamának második helyén zárt, Darázs Pétert kizárták, Galambos Gábor pedig a negyedik, utolsó pozícióban zárta selejtezőfutamát.
A nőknél Heidum győzelemmel ment tovább a következő fordulóba, Huszárt pedig a versenybíróság juttatta tovább, mert szabálytalankodtak ellene, s ezért futamában a harmadik helyen zárt. A szintén harmadikként záró Darázs Rózsának viszont nem sikerült továbblépnie.
A program a váltók negyeddöntőivel folytatódott.
A férfiak 5000m-es mezőnyében az előzetes tervektől eltérően négy futamba osztották a 16 váltót, ahonnan az első kettő jutott az elődöntőbe.
A magyarok az olaszok, a kínaiak és az ukránok ellen vették fel a versenyt.
A Darázs Péter, Knoch Viktor, Galambos Gábor, Béres Bence összetételű váltó az ukránokat ugyan megelőzte, de a meglepetés győzelmet szerző olaszokat és kínaiakat nem tudta megelőzni.
Ezzel a kitűzött cél az elődöntőbe jutás nem sikerült, s a következő viadal előtt nehéz helyzetbe került a magyar váltó, hogy kiharcolja az olimpiai részvétel jogát.
A női váltó a 12 fős mezőnyben az amerikaiakkal és britekkel került egy futamba.
Az előjelek nem voltak biztatóak, hiszen az Európa-bajnok magyar váltónak nélkülöznie kellett a megsérült Keszler Andreát, de a helyette a csapatba kerülő Lajtos Szandra sem okozott csalódást.
A Huszár Erika, Heidum Bernadett, Darázs Rózsa, Lajtos Szandra összeállítású váltó végig a britekre figyelt, s végül a második helyen ért a célba, s beverekedte magát az elődöntőbe. A briteket később kizárták a versenyből.
Hasonló sorsra jutottak a másik futamban a németek is, akikkel előzetesen számolni kellett az olimpiai kvótás ellenfelek között.
Ha a magyarok a következő viadalon ismét a nyolcba kerülnek, akkor 5 magyar női rövid pályás gyorkorcsolyázó utazhat a vancouveri olimpiára.
Szombaton mind a férfiaknál, mind a nőknél győztest hirdetnek az 500 és az 1500 méteres számokban.
A magyaroknak az egyéni olimpiai kvótákért ennek és a jövő hétvégi egyesült államokbeli Marquette-ben rendezendő Vk-versenynek az összesítésében 1500 méteren a legjobb 36 között kell végezniük, míg az 500 és 1000 méteres távokon a legjobb 32, váltóban pedig az első nyolc között kell zárniuk.
Az olimpián egyéniben nemzetenként 3 korcsolyázó képviselheti hazája színeit.
A legjobb nyolc váltó indulhat az olimpián.
A vasárnapi 1000m-es versenyeken Knoch Viktor belga, koreai és lett, Heidum Bernadett orosz, japán, olasz, míg Huszár Erika kínai, olasz, cseh és japán korcsolyázóval küzd a továbbjutást jelentő két hely valamelyikéért.
A női váltó Kína, Hollandia és az Egyesült Államok ellen küzd a négyes döntőbe jutásért.

Pénteki eredmények:
Rövid pályás gyorskorcsolya világkupa verseny, Montreal
Férfiak:
1000m:
Selejtező1:
11 futam,: 2.Galambos Gábor 1:31.774 (tovább jutott)
20 futam: 1. Darázs Péter 1:31.279 (tovább jutott)
21 futam: 1.Knoch Viktor 1:31.883 (tovább jutott)
Selejtező2:
3.futam: 3.Galambos Gábor 1:29.344 (idővel tovább jutott)
4 futam: 2.Darázs Péter 1:31.294 (tovább jutott)
8 futam: 2. Knoch Viktor 1:30.513
Selejtező3:
3.futam: 4.Galambos Gábor 1:27.919 (kiesett,39)
5.futam: 4.Darázs Péter DQ (kiesett, 44)
9 futam: 2.Knoch Viktor 1:31.770 (tovább jutott)
5000m váltó:
Előfutam:
1 futam: 1.Olaszország 6:59.491, 2.Kína 6:59.737, 3.Magyarország (Darázs, Galambos, Knoch, Béres) 7:02.163
2 futam: 1.Korea 6:59.905, 2.Oroszország 7:00.426
3 futam: 1.Egyesült Államok 6:56.736, 2.Németország 6:56.855
4 futam: 1.Kanada 6:58.609, 2.Nagy-Britannia 7:01.895
A futamokból a két legjobb került az elődöntőbe.
A további sorrend: 9.Franciaország, 10.Japán, 11.Magyarország, 12.Hollandia, 13.Kazahsztán, 14.Lengyelország, 15.Ausztrália, 16. Ukrajna

Nők:
1000m
Selejtező1:
2 futam: 1.Heidum Bernadett 1:38.153 (tovább jutott)
5 futam: 3. Huszár Erika 1:36.227 (idővel tovább jutott)
8 futam: 2.Darázs Rózsa 1:42.551 (tovább jutott)
Selejtező2:
1 futam: 3.Darázs Rózsa 1:40.693 (kiesett, )
6 futam: 1.Heidum Bernadett 1:37.476 (tovább jutott)
7 futam: 3.Huszár Erika ADV (bírói döntéssel tovább jutott)
3000m váltó:
Előfutamok:
1 futam: 1.Kína 4:18.056, 2.Hollandia 4:21.512
2 futam: 1.Kanada 4:19.220, 2.Olaszország 4:23.849
3 futam: 1.Japán 4:22.165, 2.Korea 4:23.415
4 futam: 1.Egyesült Államok 4:24.822, 2.Magyarország (Huszár, Heidum, Darázs, Lajtos) 4:42.632
A futamokból a két legjobb került az elődöntőbe.
A további sorrend: 9.Bulgária, 10.Oroszország, 11.Lengyelország,…Németország, Nagy-Britannia kizárva

Li-ning Seat Törley Artificer
X