moksz Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség
Vissza 2013. február 4.

Mérsékelt magyar eredmények a vk második napján Szocsiban

Szocsiban a rövidpályás gyorskorcsolya világkupa verseny második napján nem sok babér termett a magyaroknak.

A férfiak az 500m-es második versenyen és az 1000m-en sem jutottak be a legjobbak közé a magyarok, a reményágon búcsúztak.
A hölgyek hasonló távjain 500m-en Keszler Andrea a világkupa nyolcad döntőig jutott, s a 15. helyen végzett.
1000m-en a reményág előfutamából a bírók még továbbjuttatták Tóth Patríciát, de a következő fordulóban már ő is búcsúzni kényszerült.
A váltó versenyeken már szombaton kiestek a magyarok. Meglepetést hozott a férfiak versenye, ahol a döntőbe három európai ország is bekerült, s az Európa-bajnok orosz válogatott diadalmaskodott.

Magyar eredmények:
Fiúk:
500m (2)
Reményág:
Előfutamok:
7 futam: 1.SIMON Jeffrey (amerikai),…4.DARÁS Peter 44.930
8 futam: 1.KNOCH Viktor 42.551
Elődöntő:
1 futam: 1.ALVAREZ Eduardo (amerikai), …4.KNOCH Viktor 43.610
Végeredmény: 1.WU Dajing )kínai) 41.413, 2.YU Jiyang (kínai) 41.291, 3.GRIGOREV Vladimir (orosz9 41.572,…21.KNOCH Viktor,…42.DARÁZS Péter

1000m:
Reményág:
Előfutam:
1 futam: 1.KURGINIAN Viacheslav (orosz) 1:31.853, 2.NAGY Konrád 1:32.071
4 futam: 1.CONFORTOLA Yuri (olasz) 1:27.952, 2.BÉRES Bence 1:28.086
8 futam: 1.LEPAPE Sebastien (francia) 1:30.092,….4.LOTH Dávid Manó 2:03.209
Végeredmény:1.HAMELIN Charles (kanadai) 1:25.159, 2.ELISTRATOV Semen (orosz) 1:25.179, 3.CELSKI J.R. (amerikai) 1:25.803,…22.BÉRES Bence,…28.NAGY Konrád,…45.LOTH Dávid Manó

5000m váltó, végeredmény: 1.Oroszország 6:50.735, 2.Hollandia 6:43.861, 3.Kína 6:49.925,…13.Magyarország

Nők:
500m(2)
Reményág:
Előfutam:
1 futam: 1.VALCEPINA Martina (olasz) 45.840, 2.HEIDUM Bernadett 46.396
világkupa
Nyolcaddöntő:
1 futam: 1.HEWITT Jessica (kanadai) 44.877,…4.KESZLER Andrea 45.305
Végeredmény: 1.FAN Kexin (kínai) 44.074, 2.FONTANA Arianna (olasz) 44.186, 3.    WADDELL Gabrielle (kanadai) 44.236,…15.KESZLER Andrea,…27.HEIDUM Bernadett

1000m:
Reményág:
Előfutam:
6 futam: 1.SHIMIZU Sayuri (japán), 2.TÓTH Patricia 2:03.172 ADV
7 utam: 1.GEORGIEVA-NIKOLOVA Marina  (bolgár) 1:36.934, 2.LAJTOS Szandra 1:37.015
Elődöntő
1 futam: 1.ITO Ayuko (japán) 1:34.886,…4.TÓTH Patricia 1:35.294
Végeredmény: 1.PARK Seung-Hi (koreai) 1:30.073, 2.CHRISTIE Elise (brit) 1:30.003, 3.SHIM Suk Hee (koreai) 1:30.549,…22.TÓTH Patricia,…27.LAJTOS Szandra

3000m váltó
Végeredmény: 1.Kína 4:10.425, 2.Kanada 4:11.366, 3.Olaszország 4:11.036,…10. Magyarország

Li-ning Seat Törley Artificer
X