Vissza 2016. november 7.

A férfi váltó és Liu Shaolin Sándor arany-, a női váltó és Liu Shaoang bronzérmes a Calgary világkupán

A Calgary világkupa vasárnapi hat döntőjéből ötben voltak érdekeltek a magyarok. Ebből kettőben férfi 500m-en és az 5000m váltóban arany-, női 3000m váltóban és férfi 1000m-en bronzérmet, míg női 500m-en negyedik helyet szereztek rövidpályás gyorskorcsolyázóink.

A hatalmas siker történései kronológiai sorrendben.

Délelőtt a reményfutamokból 1000m-en Bácskai Sára Luca beverekedte magát a délutáni negyeddöntőbe.

A délutáni negyeddöntő, elődöntő futamok során Liu Shaolin Sándor és Jászapáti Petra 500m-en, Liu Shaoang 1000m-en vívta ki a fináléban indulás jogát.

Jászapáti Petra még a negyeddöntőből 42.895 idővel új magyar rekorddal lépett tovább, majd  egészen a fináléig menetelt. Ott végig szorosan a vezető hármast követve a 4. helyet szerezte meg.
Jászapáti Petra kiváló 500 m futását és 4. helyezését itt élhetik át ismét:
ISU TV videó: Jászapáti Petra, 500 m A döntő, 4. hely

2016_11_06_jaszapati_petra_500m_4hely

Liu Shaolin Sándor rajt cél győzelmet aratott a férfi 500m döntőjében. Győztes eredménye  40.342 új magyar rekord.
Liu Shaolin Sándor 500 méteres futamát és ARANY ÉRMÉT itt nézhetik meg:
ISU TV videó: Liu Shaolin Sándor, 500 m, ARANY ÉREM

c_500_1
A világbajnok magyar versenyző ezen a távon az egész nap során minden futamában az élen végzett.
liu2_1
Liu Shaoang Ádó 1000m-en két kanadai és holland riválisával küzdött az érmekért a fináléban. A két kanadai felváltva vezetett, vigyáztak arra, hogy senki se tudjon eléjük kerülni. Taktikájuk bevált a fiatalabb Liu alig lemaradva a két juharlevelestől a harmadik helyen ért a célba. Ideje 1:23.600, új országos csúcs.

2016_11_06_liu_shaoang_1000m_bronz_dobogo
Liu Shaoang Ádó, 1000 m, BRONZ érmes futamának videója itt nézhető meg ismét:
ISU TV videó: Liu Shaoang Ádó, 1000 m, BRONZ ÉREM

A 3000m váltók döntőjében a  Kónya Zsófia, Keszler Andrea, Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra összeállítású négyes óvatosan kezdett, a negyedik helyen haladtak mindaddig amíg a kanadaiak egyik váltótagja ki nem csúszott az egyik kanyarban. Ezután a magyar lányok már nem hibáztak és megszerezték a bronzérmet.

Női váltónk, 3000 méteren szerzett BRONZ ÉRME itt szurkolható végig ismét:
ISU TV videó: Női váltó, 3000 m BRONZ ÉREM
2016_11_06_noi_valto_dobogo_bronz
A férfi 5000m váltó Liu Shaoang, Liu Shaolin Sandor, Burján Csaba, Knoch Viktor összeállításban a harmadik helyen kezdte meg a versenyt.  A vége előtt 24 körrel a koreaiak kicsúsztak, s egy körrel később már a magyarok álltak az élre. Ezután a magyar és kanadai váltó felváltva haladt az élen. Már csak 9 kör volt hátra, amikor a kanadaiak is kiszálltak az első helyről. A hajrában a magyar négyes már csak arra vigyázott, hogy megtartsa a vezető pozíciót és a világkupák történetében másodszor végezzen (tavaly ez Sanghajban sikerült először) az élen a váltók versenyén.
2016_11_06_ferfi_valto_dobogo
Az eredményhirdetéskor a négy fiú mellé csatlakozott az előfutamban Knoch Viktor helyet szereplő Oláh Bence is, és mind az öten átvehették a győzelemért járó aranyérmet.
A férfi váltó, 5000 méteres, rettentően eseménydús és izgalmas ARANY ÉRMÉT itt lehet végigizgulni:
ISU TV videó: Férfi váltó, 5000 m, ARANY ÉREM
2016_11_06_ferfi_valto_befuto_2
A 11 fős magyar válogatott mérlege 2 arany-, 2 bronzérem, továbbá 7 új magyar csúcs.

A világkupa sorozat a jövő hét végén Salt Lake Cityben folytatódik.

A vasárnapi magyar eredmények:

Nők:
500m: 4. Jászapáti Petra,…30. Szilicei Németh Rebeka
1000m: 19.Bácskai Sára Luca,…22. Keszler Andrea,…Kónya Zsófia kizárva
3000m váltó: 3. Magyarország (Kónya Zsófia, Keszler Andrea, Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra)

Férfiak:

500m: 1. Liu Shaolin Sándor,…21. Burján Csaba,…42. Varnyú Alex
1000m: 3. Liu Shaoang,…22.Oláh Bence,…24. Knoch Viktor
5000m váltó: 1. Magyarország ( Liu Shaoang, Liu Shaolin Sandor, Burján Csaba, Knoch Viktor, Oláh Bence)

Sallak György versenyeken készült fotóiból a galériát IDE KATTINTVA nézhetik meg.

A részletes eredmények itt megtalálhatók.

A versenyről készült videók itt megtekinthetők.