Vissza 2018. október 24.

Éremeső

Műkorcsolyázóink a Halloween Kupa zárónapján is remekeltek: a részvételükkel zajló kategóriákban elnyerhető érmek harmadát szerezték meg. A chicks és a cubs korosztályban a Sebestyén Korcsolya Sport Egyesület versenyzői, Incze Brigitta Éva és Ekker Léna a dobogó tetejére állhattak.

A Halloween Kupa utolsó napja a 6 éves és annál fiatalabb lányok versenyével kezdődött: a chicks II. korosztályban egyetlen indulónk, a Vuk főcímdalára korcsolyázó Szekeres Zoé a 4. helyen zárt. A chicks I. kategóriában Incze Brigitta Éva a technikára, Bődi Flávia pedig a komponensekre a mezőny legmagasabb pontszámát kapta, ezzel előbbi arany-, utóbbi bronzérmet szerzett. Fülöp Szilvia 4., Széplaki Zsófia 5., Hiezl Emma 7., Torbágyi Flóra 9. helyen zárt.

A cubs II. korcsoportban Szentiványi Júlia 7., Zhang Boglárka 9., Szigeti Dorina 10., Soós Liliána 11., Kormány Karolin 12. lett. A 9 évesek, a cubs I. mezőnyében ismét magyar győzelmet ünnepelhettünk: Ekker Léna csodálatosan mutatta be flamencozenére koreografált programját, jól sikerült ugrásaival és nehéz forgásaival maga mögé utasította a szintén remekül szereplő dél-koreai vetélytársát. Bár az egyik forgását érvénytelennek vették, szép előadással Virányi Laura is dobogóra állhatott, bronzérmet szerzett. Major Martina 8., Hartdégen Lili 9., Sztana Fruzsina 11., Balogh Hanna 13., Varró Emma pedig 14. lett.

A basic novice II. korosztályban Papp Vivien bronzérmet nyert – ugyan nem minden ugrása volt tiszta, a dupla axelből el is esett, kirobbanó programot mutatott be a Hit the Road Jack című számra, így szép pontszámmal a hibátlanul futó ukrán és a két dupla axelt is ugró dél-koreai ellenfele mögött végzett. Juhász Petra 11., Czakó Luca 13., Fedora Sára 15., Groák Nóra 16., Jánosi Katalin Lilla 17., Lacza Boglárka 18., Szigeti Fanni 20. lett.

A basic novice I. kategóriában Nikulasin Lilien 4., Lőrincz Hanna 5., Végi Diána Laura 6., Várnagy Brigitta 8., Tóth Kurucz Luca 9., Simkó Lili 10. helyen zárt. A fiúk között Bődi Patrik bronzérmet szerzett.

Zárásképpen intermediate novice versenyzőink újabb két éremmel gazdagították a magyar eredménysort. Az egyetlen két kategóriában is induló korcsolyázónk, Papp Vivien ismét megpróbálkozott a dupla axellel, és bár ezúttal sem sikerült bemutatnia, nehéz elemeinek és művészi előadásának köszönhetően korábbi bronzérme mellé egy ezüstöt zsebelt be, Kiss Eszter pedig bronzérmes lett. Vargha Flóra 4., Zsembery Katinka 5., Talabér Zita 7., Farkas Fanni 9., Csombok Zsüliett 10., Szabó Jázmin 11., Simkó Emese 12., Skenderovic Szonja 14. helyen zárt.

Az idei Halloween Kupán magyar versenyzőink összesen 14 érmet, három arany-, egy ezüst- és tíz bronzérmet szereztek.

Az eredmények ide kattintva tekinthetők meg.

(Bruckner Nóra – Fotó: Rendezvényfotó)