Vissza 2017. január 28.

Liu Shaoang duplázott a junior rövidpályás gyorskorcsolya vb-n

Három érem, közte két arany, továbbá három korosztályos világcsúcs a magyar mérleg az innsbrucki junior rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokság szombati napján.

junior_1500m_liu_arany
Liu Shaoang egész nap rendkívül magabiztosan versenyzett, 1500 és 500 méteren sem talált legyőzőre.
Ádó 1500m-en egy nagyon szoros, taktikus versenyen az utolsó körben körbekorcsolyázta orosz riválisát és szerezte meg a táv világbajnoki címét.

500m-en már a negyeddöntőben junior-világrekordot ért el, a fináléban pedig ezt továbbjavítva lett aranyérmes 40.483 másodperces idővel.

A 18 éves sportoló sikere nem számít meglepetésnek, ugyanis már a felnőttek között is az egyik legjobb versenyzőnek számít: jelenleg 1000 méteren vezet a világkupában, míg a tavalyi vb-n a legrövidebb távon bronz-, a leghosszabbon pedig ezüstérmes volt.

jun_1500_jaszapati_bronz
A magyarok harmadik érme és korosztályos világcsúcsa Jászapáti Petra nevéhez fűződik: a felnőttek között már szintén szárnyait bontogató versenyző 1500 méteren lett harmadik, míg az 500 méteres verseny előfutamában 43.550 másodperccel állította fel a korosztály valaha volt legjobb eredményét.
Utóbbi távon ugyanakkor nem állhatott dobogóra, mert a négyfős döntőben szabálytalanság miatt kizárták.

Érdekesség, hogy Jászapáti felnőtt országos csúcsa 500 méteren jobb a mostani eredményénél, de ebben a sportágban juniorvilágcsúcsot csak juniorversenyen lehet elérni.

A 3000m női váltók elődöntőjében 17 körrel a vége előtt véleményünk szerint a japán versenyző kibillentette az őt üldöző magyar riválisát, aminek eredményeként a magyarok visszacsúsztak a negyedik helyre. A bírók semmi szabálytalanságot nem láttak, így vasárnap Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra, Sziliczei Német Rebeka, Túri Anna a B döntőben az 5-8. helyért léphet a jégre.

iu_riport

A vb vasárnap az 1000 méter küzdelmeivel, az 1500 méteres szuperdöntővel és a váltók fináléival zárul.
Az összetettben 2 táv után a nőknél Jászapáti Petra 5., Li Shaoang pedig fölényesen vezeti a férfiak rangsorát.