moksz
Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség
Vissza 2016. november 12.

2. vk: Salt Lake Cityben is elődöntős mindkét magyar váltó, hatan már negyeddöntősök az egyéni távokon

Az elmúlt hétvégi világkupa sikerek után, ahol 2-2 arany- és bronzérmet szereztek rövidpályás gyorskorcsolyázóink péntektől vasárnapig az egyesült államokbeli Salt Lake Cityben versenyeznek az idény második vk-viadalán. Az első nap a selejtezőkről szólt és az egyéni távokon hatan, továbbá mindkét váltónk sikerrel vette az első akadályokat.

A nőknél Jászapáti Petra 500 és 1500m-en, Kónya Zsófia 1000m-en  már negyeddöntős.
A férfiaknál 500m-en mind három versenyzőnk Liu Shaoang Ádó, Liu Shaolin Sándor és Knoch Viktor is futamgyőzelemmel lépett tovább.
1000m-en Liu Shaoang Ádó, 1500m-en Liu Shaolin Sándor és Burján  Csaba negyeddöntős, továbbá Burján a második 1500m-en 2:12,198 új magyar rekorddal szintén továbbjutott.
A női 3000m és a férfi 5000m váltó is továbbjutott a futamuk második helyén az elődöntőbe.

Szombaton először 5 versenyzőnk a reményágon küzdhet a negyeddöntőkbe jutásért.
Ezen a napon 1000 és az első 1500m-es távon avatnak győztest, továbbá  mindkét váltószámban az elődöntőket rendezik.  A nők Korea, Hollandia, Franciaország, a férfiak Hollandia, Kazahsztán és Franciaország válogatottjával küzdenek a döntőbe jutásért.

A pénteki verseny magyar eredményei:

Nők:

500m:
2 futam: 3. Keszler Andrea
3 futam: 1. Jászapáti Petra
9 futam: 4.Bácskai Luca Sára

1000m:
1 futam: 2.Kónya Zsófia
3 futam: 5.Bácskai Sára Luca
7 futam: 4.Keszler Andrea

1500m (1):
1 futam: 1.Jászapáti Petra
7.futam: 6. Sziliczei Németh Rebeka

1500m (2)
4 futam: 5.Sziliczei Németh Rebeka
6 futam: 6.Kónya Zsófia

3000m váltó:
3 futam: 2. Magyarország (Keszler Andrea, Kónya Zsófia, Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra)

Férfiak:

500m:
2 futam: 1.Liu Shaoang
6 futam: 1. Liu Shaolin Sándor
7 futam: 1.Knoch Viktor

1000m:
1 futam: Knoch Vivtor – kizárva
2 futam: 3.Oláh Bence
10 futam: 1.Liu Shaoang

1500m(1):
1 futam: 5.Varnyu Alex
3 futam: 1. Liu Shaolin Sándor
5 futam: 2.Burján Csaba

1500m(2):
1 futam: 3.Burján Csaba (idővel továbbjutott)
2 futam: 4.Oláh Bence
8 futam: 4. Varnyú Alex

5000m váltó:
3 futam: 2.Magyarország (Liu Shaolin Sándor, Oláh Bence, Burján Csaba, Knoch Viktor )

Részletes eredményeket itt megtekinthetik.

Szombaton 18.30-tól 1 órás stúdióbeszélgetés a Salt Lake City ST Világkupa kapcsán, az M4Sporton. A szakértő Heidum Bernadett.

 

Li-ning Seat Törley Artificer
X
X